Monotonlaşan cinsel yaşamı renklendirmek,farklı haz ve heyecanlar yaşamak için hayal edilen üçlü seks,eğer çiftin birlikte aldığı bir kararla gerçeğe dönüşüyorsa,saygı duymaktan başka kimse bir şey diyemez…Önemli olan her iki tarafın da tam rızasının olması ve sonuçlarına (olumlu veya olumsuz) birlikte uyum göstermelidir.Bu yazımda;üçlü seks fantezisini güvenli ve zevkli olarak yaşamak isteyen çiftlere bazı tavsiyelerim olacak…Nedir bu tavsiyeler,sırasıyla göz atalım;

Çevrenizden birisi olmasın

Akraba,iş arkadaşı,kanka gibi yakın çevrenizden birisiyle yaşayacağınız üçlü seksin ilerleyen dönemlerde sorun yaşatma ihtimali yüksektir.Siz yaşadığınızdan pişman olup devam etmek istemediğinizde,bu insanlarla iletişiminiz bozulabilir,çeşitli adli sorunlar yaşayabilirsiniz.

Herkesle bir ömür boyu aynı çizgide devam eden dostluklarımız yoktur…Bugün iyi olduğunuz,yakın arkadaş olduğunuz bir insanla birkaç ay sonra küsebilirsiniz.İlişkiniz bozulduğunda yaşadığınız bu fanteziden dolayı zor durumda kalabilirsiniz.Toplumun değer yargılarından dolayı tüm hayatınızın alt-üst olmaması için çevrenizden birini yatak odanıza almayın.

Sarhoşken karar vermeyin

Uzun zamandır üçlü sex düşünen bir çiftseniz,bu fantezinizi alkolün etkisinde olacağınız bar,disco gibi ortamlarda hayata geçirmeyin.Sağlıklı kararlar sağlıklı beyinlerle alınır.Bar ortamında sarhoşken tanışılan bir kadın veya erkekle geceye devam etmek hem riskli hem de sağlık açısından tehlikelidir.

Evine gitmeyin

Tanıdığınız veya tanımadığınız birisi olması fark etmeksizin,ilk kez üçlü seks yapacaksanız ya otelde ya da kendi evinizde yapın.Bu sizin psikolojik olarak rahat olmanızı sağlayacak,aynı zamanda daha güvende hissedeceksiniz.

Duracağınız yeri bilmelisiniz

Diyelim ki karı-koca olarak ikinizde çok istediniz,doğru insanı buldunuz  ve bir erkekle 3’lü sex deneyimi yaşıyorsunuz.Eğer o ortam hayallerinizdeki gibi değilse,siz veya eşiniz ortamda utanç,korku,hayal kırıklığı gibi şeyler yalıyorsanız,o ilişkiyi tam o anda noktalamalı ve 3.partneri göndermelisiniz.Unutmamanız gereken şu;Fanteziler yaşanmalı ama kendinizden tiksinip ilişkinizi bitirecek bir noktaya gelmemeli.Bir tarafın utanç duyması halinde bunu derhal eşine söylemesi,eşinin de o an çok istese bile ilişkiyi orada noktalıyor olabilmesi ,çiftlerin birbirlerine olan saygılarının gereğidir.

İnternetten partner bulmayın

Chat(sohbet) ortamlarından veya arkadaşlık sitelerinden bulacağınız 3. bir insanın doğru tercih olmaması yüksek ihtimaldir.İnternette haz odaklı yaşayan bir sürü gizli ruh hastası erkek var.Bu durum yapılan bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır…Diğer yandan internette tanışılan insanlardan dolayı sorun yaşayan,hayatı zindan olan,hatta yaşamını kaybeden bir sürü kadın ve erkek var.İnternet ortamında takınılan sahte tavırlara,yalan beyanlara aldanmayın ve bu yönde bir tercihle partner seçiminde bulunmayın.

Bedensel zevke aşırı anlam yüklemeyin

Üçlü veya grup seks yaptıktan sonra hayal kırıklığı yaşayan çiftlerin büyük çoğunluğu,sadece bedensel tatmine odaklandıkları için bu hisleri yaşıyorlar.Oysa atlanılan nokta şu; Üçlü veya grup seks isteği bedensel bir dürtü değildir. Bazı bilinçaltı nedenleri olan psikolojik bir isteğin bedensel olarak ifade ediliş şeklidir.

Eğer bu önemli noktayı atlarsanız,yaşadığınız 3 lü seksten bırakın zevk almayı, devamını bile getiremezsiniz…Önce ruhunuzu doyurun.Sohbet edin,yemek yiyin,sinemaya gidin,keyifli vakit geçirin,ardından bedeninizi doyurmaya çalışın.

Af buyurun;Bazı hayvani içgüdülerle sadece bedensel tatmine odaklı,düşünsel paylaşım temeli olmayan bir üçlü seks denemesi kendinizden nefret etmenize dahi neden olabilir.

Skor kaygısı gütmeyin,santimlerle kafanızı meşgul etmeyin

Diğer bazı bazılarında da ele aldığım üzere,maalesef cinsellik konusunda skora ve ölçü birimlerine çok anlam yüklüyoruz…Bir gecede kaç kez sevişildiği(halk arasında bilinen deyimiyle kaç posta atıldığı),penisin boyu,kalınlığı gibi konular araç olmaktan çıkıp birer amaç oluyorlar.Oysa bu edinilmiş çaresizlikten çıkıp seksten zevk almaya odaklanırsanız,yapacağınız seksten daha çok zevk almanız mümkün..Bırakın çevrenin abartmalarını,boş verin porno filmlerdeki penis boyutlarını! O ana ve o anın güzelliğine odaklanın…

Korunun

Sanırım bunu yazmaya bile gerek yok ama yine de hatırlatmakta fayda var…Hiç bir mazeret korunmanıza engel olmasın.Özellikle prezervatif kullanımı,ilişkiden sonra gargara yapılması ve ilişkiden 2 saat önce bir antibiyotik alınması cinsel hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç; Fantezilerini yaşayın ama,ilişkinizin tükenmesine de izin vermeyin…Konunun içinden çıkamadığınızı düşünüyorsanız,profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim.

Mobil Sesli Görüntülü Chat